Sajtószoba

12
2022. augusztus 12., péntek

Az előttünk álló hétvégén továbbra is helyi jellegű csapadékgócok alakulnak majd ki, hatékony csapadék nem várható, a lehulló eső csak a talajt nedvesíti át

OVF_kozlemeny_01

Nagytavaink vízminősége az alacsony szintek ellenére továbbra is jó, az apadás azonban szinte mindenhol folytatódik.  Az idei év első hét hónapjában jóval több vizet adtunk ki mezőgazdasági vízszolgáltatás céljából, mint az elmúlt években, de a visszatartott mennyiségnek köszönhetően a szerződéssel rendelkezők igényeit továbbra sem kell korlátozni.

9
2022. augusztus 9., kedd

1901 óta a legszárazabb 7 hónapon vagyunk túl: az átlagos csapadékmennyiség csaknem fele hiányzik

Januártól július végéig csaknem 50 százalékos csapadékhiány halmozódott fel hazánkban, és a nagy folyóink vízgyűjtőin is jóval kevesebb eső esett az átlagosnál. A korábban betározott és visszatartott vízmennyiségnek köszönhetően az ivóvízellátás és a szerződött mezőgazdasági vízigények kielégítése is biztosított.

5
2022. augusztus 5., péntek

Az év első hét hónapjában több vizet tartottunk vissza a Tiszában, mint amennyi elhagyta az országot

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, de az öntözési menetrend keretében a vízigények továbbra is kielégíthetőek. Elkészült a Tisza vízmérlege az év első hét hónapjára.

2
2022. augusztus 2., kedd

Átmeneti enyhülést hozott csak a hétvégi csapadék

kozlemeny

A legutóbbi markáns hidegfront átvonulásával az aszályhelyzet rövid időre mérséklődött. A rendkívüli aszállyal sújtott területek nagysága a most következő napokban azonban ismét növekedni fog, a hétvégi csapadék kizárólag átmeneti enyhülést okozott. A hétvégén, a Tisza-tó felületére lehullott csapadék 1 napi vízigény kielégítésére volt elegendő.

Korábbi események
Tartalomfelelős: Ótott Annamária, osztályvezető

Álláspályázat - Közfoglalkoztatási referens

2022. július 25., hétfő 15:54

PÁLYÁZAT

Országos Vízügyi Főigazgatóság

Közfoglalkoztatási Osztály

Közfoglalkoztatási referens

munkakör betöltésére

A pályázat benyújtásának határideje: 2022. augusztus 31.

A pályázat elbírálásának határideje: 2022. szeptember 05.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója – a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (Kjt.) 20/A. §-nak megfelelően – pályázatot hirdet az intézmény Közfoglalkoztatási Osztály, közfoglalkoztatási referens munkakör határozatlan időre szóló betöltésére.

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

Munkavégzés helye: 1012 Budapest, Pálya utca 9. (esetenként vidéki utazás)

A munkakörbe tartozó feladatok:

  • a vízügyi közfoglalkoztatási szakterület országos koordinációjában való részvétel
  • vízügyi közfoglalkoztatási nyilvántartások, statisztikák vezetése és ezek országos koordinációjában való részvétel
  • közfoglalkoztatási pályázatok (kérelmek) megírása
  • előadások, bemutatók készítése és előadása
  • területi és ágazati szintű ellenőrzésekben való részvétel
  • kapcsolattartás a Belügyminisztérium illetékes államtitkárságával, valamint a vízügyi igazgatóságokkal és a kormányhivatalok foglalkoztatási szerveivel
  • kijelölés alapján az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) munkájában való részvétel

Tevékenységét a Közfoglalkoztatási Osztály osztályvezetőjének közvetlen alárendeltségében végzi, illetve OMIT tagként az OMIT törzsvezetőjének alárendeltségében.

Pályázati feltételek:

  • felsőfokú végzettség
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek: Word, Excel, PowerPoint
  • B-kategóriára érvényes vezetői engedély, vezetési gyakorlat
  • magyar állampolgárság
  • cselekvőképesség

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • legalább 1 éves szakmai és/vagy területi szervnél szerzett tapasztalat
  • közfoglalkoztatás szervezésében szerzett tapasztalat
  • gazdasági vagy mérnöki felsőfokú végzettség
  • terhelhetőség, pontosság, rugalmasság, megbízhatóság

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • a pályázó szakmai életútját bemutató, szakmai önéletrajz (bruttó fizetési igény megjelölésével)
  • a kinevezési feltételek fennállását igazoló okiratok másolata (iskolai végzettség, szakképzettség)
  • 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány másolata, amely igazolja azt is, hogy a pályázó nem áll foglalkoztatástól eltiltás hatálya alatt
  • hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy a pályázó anyagát a vonatkozó jogszabályok szerint (GDPR) az arra jogosult személyek megismerhetik

Illetmény és juttatások:

Az illetmény megállapítására és a juttatásokra "A vízügyi igazgatási szerveknél foglalkoztatottak közalkalmazotti jogviszonyának különös szabályairól" szóló 391/2017.
(XII. 13.) Korm. rendelet az irányadó.

A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatot kérjük elektronikus úton benyújtani a humanpolitika@ovf.hu, és másolatban a varadi.zoltan@ovf.hu email címre OVF közfoglalkoztatási referens jelige feltüntetésével.

A munkakör betölthetőségének időpontja:

A pályázat elbírálását követően azonnal betölthető, 4 hónap próbaidő kikötése mellett.

A pályázat elbírálásának rendje:

Az előírt feltételeknek megfelelő, benyújtott önéletrajz és motivációs levél alapján az alkalmasnak ítélt pályázókkal történt elbeszélgetést követően történik a munkáltatói döntés. Érvénytelen a hiányosan vagy késve benyújtott pályázat. A pályázatokat bizalmasan kezeljük, a pályázókat az eredményről írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt nyújt:

Váradi Zoltán osztályvezető úr a 06-1-225-4400/10301 telefonszámon.

Az OVF pályázatokhoz tartozó adatkezelési tájékoztatója a www.ovf.hu oldalon található.

Utolsó módosítás: 2022. július 25., hétfő 15:57, Regdánszki Tamara