2018. április 17-én az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a KITE Zrt. szervezésében Nádudvaron került megrendezésre a „Szélsőségek szorításában, adatalapú aszály- és belvízkezelés a mezőgazdaságban” című konferencia.
Készenlétbe helyezzük a magyar jégtörő hajókat!
A vízügyi roadshow utolsó állomása: Nyíregyháza, Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari, Környezetvédelmi-vízügyi Szakgimnáziuma
"A ráckevei (soroksári) Duna-ás és mellékágai kotrása, műtárgyépítés és - rekonstrukció" című projekt nyitórendezvénye
A Magyar Hidrológiai Társaság Somogy megyei Területi Szervezete HIDROLÓGIAI EMLÉKPARKOT állít az MHT Centenáriumi Évének tiszteletére
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság tisztelettel meghívja az érdeklődőket a KEHOP-1.4.0-15-2015-00007 azonosítószámú projekt keretében szervezett sajtóbejárásra és nyitórendezvényre.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság 2017. június 22-én megtartott konferencia keretében emlékezett meg az Elsivatagosodás és Aszály Elleni Küzdelem Világnapjáról.
A Nemzetközi Duna Nap alkalmából szervezett ünnepségre az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tisztelettel meghívja a sajtó képviselőit.
Árvízvédelmi és Folyógazdálkodási Konferencia
2016-2017-es jévédekezés lezárása, a Jégtörő XI-es hajó átkeresztelése
Robbantás a Tiszán
Fennállásának 100. évfordulóját ünnepli a Magyar Hidrológiai Társaság
Korábbi eseményekA találkozóra 2014. május 6-8-án Miskolctapolcán került sor.
A találkozón a 12 Vízügyi Igazgatóság, az Országos Vízügyi Igazgatóság és a Belügyminisztérium szakemberi vettek részt (részletes lista az 1. számú mellékletben található).
A Martfűn 2010-ben megrendezett konferenciát követően a 2014. évi miskolctapolcai országos konferencia célkitűzései az alábbiak voltak:
A konferenciát Május 6-án Láng István az OVF műszaki főigazgató helyettes nyitotta meg. A rendezvény házigazdája Rácz Miklós ÉMVIZIG Igazgatója köszöntötte a konferencia résztvevőit. Az ünnepélyes megnyitót követően a konferencia előadói és résztvevői a Plenáris ülés keretében elemezték az árvízi, belvíz és aszály kockázatok kapcsán felmerülő kérdéseket (ÁKK II-III., belvíz, aszály kockázati térképezés lehetőségei, vízkárelhárítással kapcsolatos jogszabályok elemzése, belvízvédekezéshez fűződő szerződésekkel kapcsolatos tapasztalatok bemutatása). A plenáris ülés keretében az öntözési igények meghatározása illetve ennek állapota illetve az önkormányzati felajánlások eljárás rendje is bemutatásra került. (A konferencia részletes programját a 2. számú melléklet tartalmazza.)
Május 7-én két szekcióülés került megszervezésre.